ÜRITUS – Kiirportreed Tallinna Inglise Kolledži lõpuballil

Tallinna Inglise Kolledž kutsus meid kevadel abiturientide lõpuballile. Karikatuur.ee ülesandeks oli 45 minuti jooksul joonistada üritusel osalejatest meeleolukas kiirportree. Kohal oli meie tiimist 3 kunstnikku.Üritusel oli planeeritud 45 min. pikkusele vahepausile mitmeid meelelahutusi pildistamise nurk, mustkunstnikud ja muidugi ka meie Karikatuur.ee kiirportreede joonistamine. Kuna valik oli suur, jõudis järjekord meile tekkida alles 20 minuti möödudes ja mõnest soovijast ei jõudnudki me seetõttu enam portreed joonistada. Palju sooviti paarisportreid. Sellisel juhul joonistasid 2 kunstnikku samal ajal eesistuvaid abituriente – nii jäi mõlemale mälestus sellest õhtust kiirjoonistuse näol. Lisaks oli põnev võrrelda, kuidas iga kunstniku pilk on erinev ja tulemus ainulaadne.

Lõpuballil oli väga palju kaunites kleitides noori, kelle joonistamine oli meie jaoks puhas rõõm. Kõik said ka valminud teosega endast pildi meie stendi taustal.

Osaleme ka edaspidi koolilõpu ballidel, suurüritustel ja muudel pidulikel sündmustel. Soovitame planeerida portreede joonistamiseks kindlasti vähemalt 2-3 tundi.